MUNICIPALITATEA DIN GIURGIU SE ALĂTURĂ CAMPANIEI ANUALE ”ORA PĂMÂNTULUI”

Ca în fiecare an, municipalitatea din Giurgiu și instituțiile subordonate acesteia se alătură campaniei anuale Earth Hour (Ora Pământului). Mesajul de anul acesta este “Connect2 Earth – este timpul să ne împăcăm cu natura, pentru a proteja legătura strânsă pe care o avem cu aceasta”.
Astfel, sâmbătă 24 martie, în intervalul orar 20:30-21:30, pe raza municipiului Giurgiu iluminatul public va fi întrerupt după următorul program:
– 20:30-20:50
Punct Aprindere Spicul (str. Mircea cel Bătrân, str. Portului, zona Farfurie);
Punct Aprindere Teatru ”Tudor Vianu” (str. Episcopiei, zona adiacentă Teatrului)
– 20:50-21:10
Punct Aprindere Primărie (b-dul CFR, șos. București – tronson Primărie-Gena, b-dul Independenței, Piața Centrală)
Punct Aprindere Ancora (șos. București, tronson Gena-Romarta-Catedrala ”Adormirea Maicii Domnului”)
Punct de aprindere Biserica Eroilor (șos. București, tronson Primărie – Spital – b-dul Mihai Viteazu – Parc Mihai Viteazu)
– 21:10 – 21:30
Punct Aprindere Patty Bar (șos. București, tronson Spital Kaufland și adiacente, str. Negru Vodă).

Potrivit programului mai sus menționat, iluminatul public va fi întrerupt la clădirile și pe arterele reprezentative ale orașului acolo unde nu poate fi afectată siguranța publică și traficul. De asemenea, Direcția Poliției Locale se alătură campaniei Earth Hour asigurând în acest interval orar liniștea și ordinea publică.

Ultima modificare: 23.03.2018 – 00:00 de către Primăria Giurgiu

Anteriorul CURSURI SUSPENDATE VINERI, 23 MARTIE